Франківських військовослужбовців перевірятимуть на гепатит

Постійна депутатська комісія обласної ради з охорони здоров`я підтримала ініціативу обласного військкомату на фінансування обстеження призовників на наявність гепатиту В і С, повідомляє PRESS-ЦЕНТР із посиланням на «Тримай курс».

Раніше обов’язковим був лише аналіз на СНІД, а відтепер до списку необхідних тестів додали гепатит, тому що минулого року серед військових було виявлено понад півсотні хворих.

За словами одного з представників військкомату, необхідно 120 тисяч гривень для лікування одного хворого на гепатит. Цього року планується залучити до військової служби близько трьох тисяч осіб, а відтак простіше перевірити під час призову, ніж виявити протягом служби.

Обласна інфекційна лікарня порахувала, що повне обстеження призовників області обійдеться у 952 тисячі гривень. Є ще так зване експрес-обстеження, в якому відсутні три параметри з шести. Лікарі можуть зробити експрес-обстеження усім, а на повний аналіз скерувати тих, хто має ознаки хвороби. З огляду на невеликий бюджет, військкомат підтримав такий варіант.

Департамент фінансів і департамент охорони здоров’я ОДА виділить на обстеження 120 тисяч гривень.

Теймураз БЗІКАДЗЕ