Франківську загрожує “сміттєва” доля Львова

Катастрофа, подібна до львівської, цілком ймовірна і в Івано-Франківську, пише ФРАНИК NEWS із посиланням на Depo.Закарпаття.

Гори сміття, “житло” циганів, які сортують з сміття вторсировину, яка, очевидно, наповнює кишені чиновників міської влади, “моря” фільтрату, який проникає в водоносні шари грунту.

Ситуація критична. Напівмірами влада може лише відтягнути колапс. Україна повинна стати на шлях, яким йде та ж Німеччина. Німці володіють технологіями, які дозволяють не лише сортувати “свіже” сміття, а й переробляти ті гори, які складувалися роками. За кілька років німці поланують повністю переробити старі сміттєзвалища. При чому ці технології без контакту людини з сміттям автоматично його сортують за типами вторсировини, органіку переробляють в паливні брикекти, метал чорний, кольоровий, пластик, скло за кольорами. Щоправда ціна такого заводу в комплексі з всіма супутніми заходами немала – мова йде про багато десятків мільйонів євро. Саме такого інвестора, спроможного, потребує місто. Це буде єдиний правильний вихід з ситуації, яка склалася.