Колективи Рогатинщини стали переможцями фестивалю «Битва вертепів – 2018»

Протягом 14-15 січня, у селі Підгір’я Богородчанського району, за участю 35 творчих професійних та аматорських театральних колективів (вертепів) міст і сіл Івано-Франківської області, проходив фестиваль фольклорних дійств “Битва вертепів – 2018”, учасниками якого також стали НАФЕК «Червона калина» (с. Світанок) та вертеп із с. Пуків.

Повідомляє сайт РОГАТИН СЬОГОДНІ з посиланням на районну раду.

Зима – це сувора пора року, але всі чекають її з нетерпінням. Адже кожен дорослий, кожна дитина в очікуванні Новорічного дива. У народі кажуть: скільки днів – стільки й свят. А січень місяць щедрий на свята. Це Новий рік і Святвечір, Різдво і Маланки, Василя і Водохреща. Це свята, коли ти забуваєш про роботу, якісь проблеми, і просто поринаєш в дитинство.
Від Різдва до Василя або Старого Нового року проходять найпоетичніші різдвяно-новорічні дійства.
Маланка — це сільський карнавал, народна забава, який захоплює усіх від малого до великого. Саме на Маланку виплескується народний гумор, виявляються акторські таланти та схильність до імпровізації. Перевдягнуті герої карнавальної ходи розігрують кумедні сценки.
Світанківці  не зраджують споконвічним традиціям, які успадковували від дідів-прадідів – переодягаються у оригінальні костюми, колядують, прославляючи новонародженого Христа, і щедро засівають усім на щастя, добро, мир на Україні.
Цього року, світанківська Маланка – своєрідна давня п’єса з добре відомими в народі персонажами: Козою, Василем, його дружиною Маланкою, Сурою з Палестини, Мошком, Крізою, Козаком, Коминярем та цілим  табором циганів мала змогу побувати на фестивалі Маланок у м. Івано-Франківську.
Та на цьому учасники  НАФЕК «Червона калина» не зупинилися. Вони вирішили взяти участь у конкурсі «Битва вертепів – 2018», номінація «Маланка», який проходив у селі Підгір`я  Богородчанського району. І тут фортуна не покинула талантів. Вони привезли додому диплом І ступеня та грошову премію, вкотре довівши, що Рогатинщина має талановиті колективи.
Маланка в с. Світанок й справді свято, що відображає сутність українських традицій, які постійно треба зберігати, сутність єднання українців на основі нашої багатої історії, народних обрядів, нашої невичерпної криниці духовності.