На Прикарпатті відкрили меморіальну дошку загиблому герою (ФОТО)

У селищі Обертин відбулося урочисте відкриття та освячення меморіальної дошки обертинцю, молодшому сержанту міліції, Михайлу Погорєлову, який загинув під час антитерористичної операції 29 серпня 2014 року.

Міліціонеру взводу №1 роти №1 батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Івано-Франківськ» УМВС України в Івано-Франківській області Михайлу у цей день мало б виповнитися 24 роки. Але йому не судилося… Як потім скаже його товариш, своєю смертю він фактично врятував життя іншим.

Меморіальну дошку розмістили на будівлі Обертинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Саме тут свого часу навчався Михайло Погорєлов.

Право відкрити меморіальну дошку надали матері Михайла Мирославі Василівні, заступнику голови районної ради Василю Гнатюку та керівнику апарату райдержадміністрації Івану Шкварку.

Сестра загиблого зачитала свій власний вірш про Михайла, а друг та бойовий товариш Іван Чайковський, який після того злощасного дня потрапив у полон до сепаратистів, поділився спогадами про останні дні і хвилини життя героя. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Михайла та поклали квіти меморіальної дошки.

У пам’яті вдячних земляків подвиг Михайла Погорєлова буде жити вічно, а цей пам’ятний знак красномовніше будь-яких уроків розповідатиме учням, якою ціною здобувається право вільно жити у своїй країні.

Довідково: 28 серпня 2014 року у ході бойових дій біля м.Іловайськ працівники батальйону опинились в оточенні бойовиків-терористів і їм було висунуто ультиматум здатися. Відповідно до домовленості керівництва антитерористичної операції з представниками сепаратистів був створений так званий «зелений коридор» для виводу особового складу з м. Іловайськ. Після виходу з оточення автоколона попала під перехресний обстріл з мінометної та автоматичної зброї. Унаслідок обстрілу молодший сержант міліції Погорєлов Михайло Анатолійович отримав поранення несумісні з життям.

29 вересня 2014 року №747/2014 Указом Президента України молодшого сержанта міліції Погорєлова Михайла Анатолійовича нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

xJP1hRXQxVw

Джерело: НАШЕ ПРИКАРПАТТЯ