На Прикарпатті є один з найвизначніших католицьких храмів України

Прикарпаття багате не лише особливою природою, а й цікавими історичними пам’ятками. Так, в Івано-Франківську знаходиться собор, який вважається одним з найвизначніших католицьких храмів України, повідомляє сайт Франик News.
Мова йде про Воскресенський собор  – колишній костьол єзуїтів, 1753-1763 рр.

Цей храм побудований в стилі австро-баварського бароко із верхами веж дзвіниць, запозиченими у гуцульських дерев’яних храмів, з елементами класицизму. Будівництво тривало десять років і закінчилось лише у 1763-му, а вже наступного року, під час облоги міста росіянами, була зруйнована вежа церкви. 1773 рік став останнім для єзуїтів у Австро-Угорщині – влада скасувала орден. Храм закрили й він почав занепадати. У 1849 році його передали греко-католикам і він став Свято-Воскресенським собором. А пізніше у місто повернулися єзуїти, орден яких відновили у 1814 році. Вони дуже хотіли повернути розкішний бароковий костел, але їм дозволили лише збудувати новий. І тоді вони спорудили костел Станіслава Костки.

Нині Свято-Воскресенський собор є найбільшим храмом Івано-Франківська і продовжує залишатись греко-католицькою святинею.