Питання виплати заробітної плати працівникам галузі охорони здоров’я області обговорили на комісії облради

Вчора за участю заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, першого заступника голови обласної ради Василя Гладія, а також керівництва департаменту охорони здоров’я ОДА – в.о. директора Миколи Стовбана та заступника директора Віталія Федоріва відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Повідомляє сайт ФРАНИК СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Городенківської РДА.

Розпочався захід із привітання номінантів, які увійшли у 20-ку кращих лікарів України і були нагородження відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орденом Святого Пантелеймона» – лікар-травматолог ОКЛ Степан Лабенський та завідувач виїзного/консультативного відділення обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила Андріїшин.

Члени комісії розглянули ряд питань, які стосувалися стану виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я області, співпраці медичних закладів, зокрема, обласного центру екстреної медичної допомоги та підрозділів головного управління національної поліції в області у частині госпіталізації і супроводу хворих психіатричного, наркологічного та інших профілів, комплексної Програми соціального захисту прикарпатців та майнових комплексів.

Як повідомлялося, в Івано-Франківській області заборгованість щодо виплати заробітної плати медикам становить до кінця року близько 200 мільйонів гривень. Найскладніша ситуація склалася у  Богородчанському, Косівському, Снятинському, Коломийському, Городенківському, Рогатинському, Верховинському районах.

За даними департаменту охорони здоров’я ОДА, для забезпеченості вмплати заробітної плати додатково було спрямовано 67 мільйонів гривень.

За словами заступника директора департаменту фінансів ОДА  Лесі Балагури, проблема виплати заробітної плати працівникам медичної галузі не є новою і не виникла цього року. Така ситуація складається протягом останніх років. Особливої актуальності вона набуває з другої половини року. «Основною проблемою, яка впливає на стан заробітної плати є незабезпеченість бюджетними призначеннями по видатках на оплату праці, – зазначила посадовець. – Дані видатки здійснюються за рахунок коштів медичної субвенції з держбюджету, яка розраховується Міністерством охорони здоров’я спільно з Міністерством фінансів України на основі фінансових нормативів бюджетної забезпеченості».

Також Леся Балагура зазначила, що за дорученням Кабміну до 15 вересня поточного року обидва міністерства мають опрацювати питання щодо виділення додаткового фінансового ресурсу місцевим бюджетам для вирішення проблеми, яка склалася на сьогодні.

Одноголосно членами комісії було прийнято рішення винести дане питання на чергову сесію обласної ради.

Щодо питання супроводу  пацієнтів із психіатричними відхиленнями чи у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння до медзакладів, присутні вирішили підготувати відповідний документ і повідомити відділи поліції.

Були прийняті відповідні рішення щодо листів та звернень. Зокрема, члени комісії розглянули звернення працівників Ворохтянського кістково-туберкульозного санаторію «Смерічка» і підтримали трудовий колектив із приводу недовіри його керівнику Роману Мисюзі.

Джерело: ФРАНИК СЬОГОДНІ

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Brazzers Готовит Порнопародию На “Игру Престолов”

Девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью

Заняв пост президента, Эммануэль Макрон уже потратил 10 000 долларов на макияж

Геополитическая реверсия: “новые 80-е”

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми