Працівники культури району підготували виставку Різдвяно-Новорічної атрибутики

Українські традиції сягають давніх-давен і несуть в собі надзвичайно багатий пласт культури нашого народу. Одним із таких свят річного календаря в Україні вважалось Різдво. В кожній українській родині вже з грудня співали колядки, виготовляли дідухи,  плели різдвяних павуків готували вертепи. Сьогодні цей пласт культури має стати одним із засобів, що відновить родинне спілкування і дасть можливість дітям разом з батьками доторкнутись до сакральних традицій Різдва. Зберегти ці традиції зможемо лише передавши їх молодому поколінню.

Повідомляє сайт ТЛУМАЧ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Тлумацької РДА.

З цією метою в Народному Домі села Кутище відділу культури райдержадміністрації відкрилась виставка Різдвяно-Новорічної атрибутики, яка буде діяти з 19 по 30 грудня 2017року. На базі виставки відбувся районний огляд-конкурс  робіт Різдвяно-Новорічної атрибутики. В конкурсі взяли участь майстри ужитково-прикладного мистецтва нашого району, які провели майстер-класи з плетіння павуків, в’язання дідухів, художньої вишивки та вишивання бісером. На конкурсі свої твори представили   Галина Мичкодан (майстриня по виготовленню дідухів), Сурнова Романія( майстер-клас з виготовлення павуків та виробів з соломи),  Луцик Ольга та Налисник Олександра(майстер-клас по вишивці), Андрусяк Михайло( майстер по лозоплетінню), Пона Йосип (майстер-клас різьба по дереву).

На високому рівні виставку підготувала директор Народного Дому Налисник Олександра Іванівна. Під час виставки відбулась фольклорна світлиця «Миколай свята зимові відкриває», в якій прозвучали новорічні повіншування та різдвяні колядки.

Переможцірайонного огляду–конкурсу Різдвяно-Новорічної   атрибутики та молодіжний фольклорний гурт «Дністрові дзвони» (село Петрів керівник Володимир Жилюк) з новорічними повіншуваннями та колядками,  візьмуть участь в обласному конкурсі обрядів Різдвяно-Новорічного циклу Вертепів, Меланок,  який відбудеться в м. Івано-Франківську 25 грудня 2017року.