Прикарпатський пенсіонер винайшов прилад для безпечного використання газу (ФОТО)

69-річний Микола Осадчук сконструював спеціальний газосигналізатор з дуже цікавим принципом дії, повідомляє PRESS-ЦЕНТР із посиланням на «Галицький кореспондент».

Микола назвав свій пристрій «відсікач-вікновідкривач», і слугує він для того, аби запобігти вибуху в разі витоку газу. Як тільки газосигналізатор виявить наявність газу в приміщенні, прилад автоматично відчинить вікно.

Перевагою цієї інновації, на думку винахідника, є те, що «вікновідкривач» провітрює приміщення, очищаючи його від газу, в той час як звичайні газосигналізатори не відчиняють вікон, а лише перекривають постачання газу. Це не захищає від трагедії, адже розгубленим мешканцям квартири достатньо ввімкнути світло, аби все спалахнуло.

У травні відбудеться засідання облради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, на якому буде присутній і сам Микола Осадчук, а також ПАТ «Івано-Франківськгаз» і ОДА. На зустрічі обговорять питання щодо масового виробництва пристрою.

Теймураз БЗІКАДЗЕ

20160509102151