Прикарпатці віддали незнайомцям тисячі доларів

Довіряючи незнайомцям, громадяни віддали у руки шахраям минулих вихідних майже 57000 гривень та 2000 доларів США. За цими фактами розпочаті досудові розслідування, повідомляє сайт Франик News з посиланням на відділ комунікації поліції в Івано-Франківській області.

В Україні поширюється жахливий вірус

У перших трьох випадках мешканці Івано-Франківська та Верховинщини позбулись своїх коштів вже за досить знайомою схемою. До них на мобільні телефони телефонували псевдо-працівники місцевих банків, які під різними приводами банківських операцій, дізнавались номери їхніх кредитних карток, з яких пізніше було знято кошти в сумі 38 780 гривень.

Так, 7 жовтня до Івано-Франківського відділу поліції звернулася 46-річна франківчанка, яка вказала, що її ошукали. Жінка розповіла, що напередодні на її мобільний телефон подзвонив «псевдо» поліцейський та повідомив потерпілій, що її син потрапив до поліції за скоєння тяжкого злочину. І щоб «вирішити питання», жінці потрібно було перерахувати кошти в сумі 2000 доларів США. Після почутого, жінка одразу ж перерахувала через термінал вказану суму. В подальшому, зателефонувавши синові, заявниця зрозуміла, що її обдурили.

Цього ж дня до поліції надійшло повідомлення від місцевої жительки, котра повідомила про те, що дві невідомі жінки шахрайським способом заволоділи її грошовими коштами. Зловмисниці, представившись працівниками “Соціального захисту населення”, зайшли в квартиру власниці, та шахрайським шляхом, під приводом надання допомоги та розміняти гроші, заволоділи 18 000 гривнями.

Відомості про вищевказані факти внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські за кожним окремим фактом проводять перевірку та вживають заходів щодо встановлення осіб зловмисників для прагнення їх до відповідальності.