Прикарпаття зроблять центром єврейського паломництва?

Євреї з Ізраїлю, Англії, Америки, Бельгії та з багатьох міст України приїхали до Коломиї, аби вшанувати пам`ять святого Баруха-фон-Ліхтенштайна, який свого часу 32 роки був равином цього міста. Традиційно, євреї у річницю смерті моляться на місці поховання святого, повідомляє PRESS- ЦЕНТР із посиланням на телеканал НТК.

Ліхтенштайн у ХІХ столітті був головним равином Коломиї, також написав чимало вчень, яких євреї дотримуються і до сьогодні. Голова єврейської громади Коломиї Яків Заліщикер пояснює, що у євреїв могила Ліхтенштайна має сакральне значення. Відвідати кладовище хотіли більше тисячі паломників, але наразі місто не готове прийняти таку кількість.

Шміт Вайнеберг, нащадок Ліхтенштайна, каже, що євреї бережно ставляться до збереження своїх традицій, тому за першої ж нагоди відвідують місця поховання своїх предків. Також наголошує, що Коломия може стати центром єврейського паломництва. Єврейська громада планує відновити стару синагогу, також мають плани щодо приміщення міської лазні.

Дарина БУДНИЧЕНКО