У Галичі відбувається профілактика отруєння грибами

Традиційно Галицький район багатий на врожай грибів та на гарну природу. Дійсно, гриби дуже смачні та багаті на білки, фосфорні сполуки продукти, та водночас, потенційно дуже небезпечні, тому що невміння відрізняти їстівні гриби від отруйних, неуважність при збиранні, неправильне приготування деяких видів грибів – усе це призводить до отруєнь.

Повідомляє сайт ГАЛИЧ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Галицької РДА.

Також гриби можуть адсорбувати токсичні речовини оточуючого середовища. Навіть їстівні гриби, які росли та зібрані поблизу автомагістралей, складів ядохімікатів, хімічних речовин, теплових електростанцій, у скверах та парках міста, можуть викликати серйозні отруєння.

На сьогодні, в області почастішали випадки отруєнь грибами. За останню добу зареєстровано 2 нові сімейні випадки отруєнь грибами, від яких потерпіло 6 осіб. Це сім’ї з Тисменицького району. Потерпілі з с.Чорнолізці збирали сироїжки, а сплутали їх з блідою поганкою. Інша сім’я з с.Клубівці свідомо збирала в лісі неїстівні гриби (сірі мухомори). Очевидно, що після вживання таких грибів вся сім’я отруїлася. Потерпілі наразі перебувають в важкому стані в обласній клінічній лікарні.

Станом на 21.09.2017р. в області зареєстровано 8 випадків отруєнь грибами, в результаті яких потерпіло 12 людей. Отруєння грибами реєструвалися в Верховинському Тисменицькому та Косівському районах.

 Першими симптомами отруєння, які з’являються через 6 – 12 годин після вживання грибів, а іноді навіть через 2 – 3 доби, є раптові та швидко наростаючі болі в животі, нудота, блювання, пронос. З’являються симптоми зневоднення – слабкість, спрага, розлади кровообігу (холодні кінцівки, судоми), в тяжких випадках розвивається печінково – ниркова недостатність та може наступити смерть.

 Необхідно пам’ятати: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Тому при перших же ознаках отруєння слід негайно звернутися до лікаря, а до його приходу спробувати штучно викликати блювання, провести швидке очищення шлунку та кишечника. Ні в якому разі не можна вживати спиртні напої, оскільки вони сприяють всмоктуванню отрути слизовою шлунка.

Джерело: ГАЛИЧ СЬОГОДНІ

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:
 Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення
Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?
Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь
Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец