У Рогатині відбувся мистецький захід “На хвилях життя”

“Олег Бойкевич, – каже завідувач філією Музею мистецтв Прикарпаття Тетяна Петрів, – є позаштатним працівником нашого музею. Цьогоріч Олегу Йоси­повичу виповнилось 75 років. Звичайно, ювілей митця, рогатинського художника, краєзнавця, активного діяча не міг залишитися поза нашою увагою. Тому вирішили в цьому мистецькому заході поєднати живопис, краєзнавство, видав­ничу діяльність – все те, чим Олег Бойкевич жив і живе впродовж своїх 75-ти років”.

Повідомляє сайт РОГАТИН СЬОГОДНІ з посиланням на міську раду.

Окрім персональної виставки живопису Олега Бойкевича, музей, через демон­страцію предметів минувшини та світлин з приватної колекції митця, презентує його інший бік творчого життя – краєзнавчо-пошуковий. Результатом такої діяльності стала видана нещодавно книжка “Рога­тинщина в іменах, назвах, подіях”. У довіднику зібрано цікаві дані про історичні персоналії, населені пункти, архітектурні пам’ятки, різні історичні факти Опіль­ського краю.

Сам Олег Бойкевич розповідає: “Ху­дожник – це та людина, яка цікавиться всім на світі, бо інакше вона не буде худож­ником. Мене завжди цікавила історія мого рідного міста. Почалося з того, що я жив у мистецькому середовищі. Поруч зі мною мешкав відомий архітектор Роман Грицай, з другої сторони нашого будинку у гім­назійній бурсі проживав художник Юліан Панькевич. Через нього завжди отримував ременя від батька, бо він не хотів, щоб я малював і щоб був таким бідним (у сенсі статків), як Юліан Панькевич. Уже у дорослому віці проста цікавість історією переросла у щось більше. Так почалася моя краєзнавчо-пошукова робота. Свого часу у товаристві “Дзвін” порушували тему видання енциклопедичного довідника про Рогатинщину. Ідея зародилася, але займатися її реалізацією не було кому. Тому самостійно почав збирати матеріали про видатних людей, які долучилися до розвитку краю, його історії. І так на світ з’явилася книга  “Рогатинщина в іменах, назвах, подіях”. У її створенні допомагали мої студійні учні. Серед них хотів би виокремити Дмитра Падучака,- його допомога була дуже великою. Саме ж видання книжки від­булось завдяки пожертвуванням наших громадян, які через передплату книжки оплатили вартість її друку. Велику допо­могу надала українська діаспора з Канади, котра у такий спосіб отримала 50 примірників для своїх бібліотек. Наразі, довідник вартістю 100 грн. можна прид­бати у церкві Зішестя Святого Духа, книгарні “Школярик” та фотоательє Дмитра Падучака.

Найбільшою нагородою для Олега Бойкевича є його учні – їх на мистецькому заході було чимало. Усі вони, а також друзі-колеги, представники влади прий­шли розділити з митцем радість від плодів творчої праці.

Дмитро Падучак, головний помічник у створенні довідника: “Це  перша книжка. Але ми збираємо матеріали далі, щоб ви­пустити велике багатотомне видання – енциклопедію Рогатина і Рогатинського району. У ньому буде зібрано всі най­цікавіші події, яскраві особистості,  визначні місця нашого краю. Кожна людина, яка не байдужа до історії міста, де народилася, може долучитися до створення такої книги старими доку­ментами, фотоматеріалами”.

Галина Богун, секретар міської ради: “Олег Бойкевич є хорошим другом Рога­тинської міської ради. Його слово, поради завжди доречні і вдалі. Дуже рада, що наш Рогатин має таких людей, як Олег Бой­кевич, Михайло Воробець, Ярослав Конопада та інших. Вони готові працювати на громаду, не шкодують свого часу і власних коштів. Такі краяни допомагають зберегти нашу історичну минувшину”.

Тетяна Вергунзаступник директора Рогатинського державного аграрного коледжу, помічник депутата обласної ради І.Триніва: “Немає в житті випадкових речей, і я теж колись маленькою дів­чинкою прийшла в художню студію до Олега Бойкевича. То була велика школа життя, знання, отримані в цій студії, зараз дуже допомагають мені у роботі. Як учениця Олега Йосиповича і як помічник депутата обласної ради Ігоря Триніва, вітаю художника з відкриттям виставки. Ігор Васильович особисто долучився до видання цієї книжки. Тішуся, що в Рогатині проживають  творчі, талановиті й енергійні люди, які не дають молоді стояти на місці, а є рушійною силою новітніх перетворень”.

Катерина Андрусів, лікар, поза­штат­ний працівник філії Музею мистецтв При­карпаття: “Дуже рада за Олега Бойкевича. Хотіла б тільки внести такий штрих до його біографії. Ми знаємо, як він гарно малює, як пише, як випускає книги. Все це завдяки тільки тому, що має міцний тил. І цей тил – його дружина Мирослава Миронівна, яка підтримує чоловіка усе життя”.

Ярослав Конопада, лікар: “Такі люди, як Олег Бойкевич, сьогодні, у час кри­тичних змін в країні, конче потрібні. Покійний В’ячеслав Чорновіл казав: “Потрібно любити Україну, поки ми її маємо, щоб не довелось гірко плакати, коли її втратимо”. Наш українець рога­тинський видав першу ластівку-ен­цик­лопедію Рогатинщини. Дай Боже, щоб вона була не останньою в його доробку”.

Олег Бойкевич – рогатинець з на­родження, тому щиро любить своє місто та його околиці. Щирість і безмежне дитяче захоплення красою рідного краю живе у  картинах художника – таких простих і доступних як дорослому, так і дитячому глядачеві. Утім, захоплення краєзнавчо-пошуковою діяльністю на­стільки потужне, що йому несила опи­ратися. Тож, наш земляк виношує ідею про видання наступної частини довідника. А наразі персональна виставка митця триватиме в музеї Миколи Угрина-Без­грішного до 19 листопада.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)