У Тисмениці відбулася презентація книги

08 грудня 2017 року в читальній залі Тисменицької районної бібліотеки відбулась презентація книги заступника голови районної ради, історика, краєзнавця Ігоря Федоришина “Тисмениччина. Суспільно-політичне та національно-культурне життя українців краю (кінець ХІХ- початок ХХ ст.)”.

Повідомляє сайт ТИСМЕНИЦЯ СЬОГОДНІ з посиланням на районну раду.

Презентована монографія – це своєрідне наукове дослідження історії рідного краю за короткий період часу, розраховане на широке коло читачів, зацікавлених в дослідженні історичних подій, що відбувалися на теренах Тисмениччини.

На презентацію книги завітали численні гості (як відзначила ведуча презентації і водночас літературний  редактор презентованої книги Ольга Карп’юк, зібралися люди, що мають у душі три високі ідеї: правди, яка керує думками, краси, яка є джерелом почуттів і творчості, та добра, яке є основою бажань і волі): кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ПНУ ім. В. Стефаника, член Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, відомий дослідник історії Покуття Андрій Королько (рецензент монографії), настоятель церкви Святого  Миколая в м. Тисмениця о. Володимир Гринишин, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови Тисменицької РДА Степан Мандибур, керівник апарату Тисменицької РДА Ярослав Татарин, депутат районної ради Ірина Боярська, начальник відділу освіти Тисменицької РДА Світлана Шарабуряк, головний спеціаліст відділу освіти Тисменицької РДА, кандидат політичних наук Андрій Татарин, директор Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів Марія Люта, керівник ДІЛ “Сузіря” Богдан Нагорняк, голова Братства ОУН-УПА Тисменицького району Петро Галига,– голова Союзу Українок м. Тисмениця Ярослава Підлуська, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Дмитро Сатур, голова районної організації учасників АТО Іван Стефанів, директор музею історії в м. Тисмениця Лілія Лишега, представники районних засобів масової інформації, працівники та користувачі районної бібліотеки.

Автор у своїй праці проаналізував суспільно-політичне життя українців Тисмениччини (1890-ті рр.-1914 р.), охарактеризував культурно-просвітницьке пробудження краю в цей період, висвітлив перебіг трагічних подій у роки Першої світової війни у рідному краї проаналізував становлення та функціонування органів української влади доби ЗУНР (осінь 1918 р. – літо 1919 р.), розкрив діяльність найвідомішого краянина – уродженця міста Тисмениця Костя Левицького.

Настоятель церкви Святого  Миколая в м. Тисмениця о. Володимир Гринишин благословив присутніх учасників та гостей презентації, прочитав коротку молитву.

Презентація монографії проходила в доволі цікавій формі: Ігор Федоришин продемонстрував слайд-шоу, що відображало ключові розділи монографії, працівники телерадіоорганізації “Тисмениця” відобразили фрагменти фільму “Нескорені повстанці” (фільм також був авторською ідеєю Ігоря Федоришина та знятий на основі подій повстанського руху у с. Братківці Тисменицького району). Розгорнулася активна дискусія про історичні події того часу на теренах Тисмениччини, в якій брали участь всі охочі – цікавилися особливостями суспільно-політичного та культурного життя, порівнювали його з сьогоденням.

Голова районної ради Тетяна Градюк привітала автора з першим науковим доробком, побажала наснаги, здійснення планів на науковій ниві, розвитку творчого потенціалу та зауважила, що неабияк радує те, що у владі є люди інтелектуальної праці, які можуть продемонструвати високий фаховий і науковий рівень. Подякувала заступнику голови районної ради за цікаве видання, написане у простій, доступній для широкого кола читачів формі, що може зацікавити молоде покоління та стимулювати його до вивчення історії, щоб в майбутньому не повторювати помилок минулого. Тетяна Градюк запевнила присутніх, що районна рада і надалі сприятиме книговиданню місцевих авторів, створюватиме всі можливі умови для наукового і творчого розвитку мешканців району.

Керівник ДІЛ “Сузіря” Богдан Нагорняк тішив усіх музичними композиціями власного виконання, а гості урочистого заходу вели цікавий діалог про основні віхи історії рідного краю. Презентація книги стала прикладом для всіх охочих реалізувати себе у у книговиданні на місцевому рівні.

Варто зауважити, що презентація монографії була своєрідною благодійною акцією: книгу могли купити всі бажаючі, а вилучені за неї кошти в сумі 1560 грн Ігор Федоришин передав голові районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Дмитру Сатуру та голові районної організації учасників АТО Івану Стефаніву для потреб бійців зони АТО – наших побратимів з тисменицького району.

На завершення презентації директор Тисменицької ЦБС Ірина Мельник  щиро подякувала  Ігорю Ярославовичу за  подаровані  для бібліотеки книги і запевнила, що своєю колосальною працею, щирістю та відданістю справі він надихнув усіх на вивчення історії та збагатив усіх інтелектуально.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)