Відбулося день народження музею Марка Черемшини

17 липня, у день 68-ї річниці заснування літературно-меморіального музею Марка Черемшини у його стінах відбулося урочисте засідання Творчого клубу, що носить ім’я всесвітньовідомого новеліста. Директор музею Руслана Кірєєва запросила на свято представників районної влади, а також лауреатів черемшинівської премії різних років.

Повідомляє сайт СНЯТИН СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Снятинської районної ради.

До усіх присутніх звернулися голова районної ради Іван Угрин та заступник голови райдержадміністрації Ігор Гуцуляк, відзначивши велику працю працівників музею, його надзвичайну роль у культурно-духовному та просвітницькому житті краю. Вітаючи Творчий клуб Марка Черемшини із днем народження музею, І. Угрин підкреслив активність музейних працівників та особисто директора, людини глибоких знань Р. Кірєєвої, яка є невтомним генератором творчих ідей. Голова районної ради нагородив спільною Почесною грамотою колектив літературно-меморіального музею Марка Черемшини За активну наукову, дослідницько-краєзнавчу та творчу роботу, багатолітню експозиційну діяльність, значний внесок у збереження фондів музею, популяризацію знань про життєвий і творчий шлях письменника та громадського діяча Марка Черемшини (І. Семанюка) та з нагоди 68-ї річниці з часу заснування музею.

На святі виступили голова РО ВУТ «Просвіта», член НСПУ Мирослав Попадюк, поети Іван Грекуляк, Юрій Оробець та Дарія Чорней, позаштатний науковий працівник музею, викладач ЧНУ і дослідниця творчості Черемшини Іванна Стеф’юк.

Під час розмови у літературно-мистецькій світлиці відбулася презентація книги «Покуття – край звитяг і боротьби» (матеріали науково-практичної конференції у рамках фестивалю «Покутські джерела»). Про роботу над цією книгою, що побачила світ завдяки програмі районної ради «Книговидання», розповіли Володимир Карий та радник голови районної ради Тетяна Вовк.

Василь Харитон, краєзнавець, науковий співробітник музею, член НСЖУ, автор понад двох десятків книг історико-краєзнавчої тематики презентував увазі присутніх свої нові книги – перший  історичний роман «Буревії» та історико-документальну розвідку «Дорога до храму».

На зустрічі побував начальник відділу культури райдержадміністрації Богдан Юрчук, він порушив проблему щодо внутрішнього ремонту музею та побажав його працівникам творчих успіхів, нових досягнень та гідного поцінування їхньої праці.

Довідково. Музей Марка Черемшини відкритий 17 липня 1949 року в будинку, де в 1912—1927 рр. проживав Марко Черемшина. Засновником та директором музею впродовж 25 років була дружина письменника — Наталія Семанюк.

У восьми експозиційних кімнатах зберігаються особисті речі і книги письменника, його фотографії, статті і прижиттєві видання його творів. У кабінеті письменника окрім бібліотеки, зберігається його рояль.

Фонди музею нараховують близько 4000 експонатів.

З 1999 р. при музеї діє Творчий клуб імені Марка Черемшини. Будівля музею є пам’яткою культурної спадщини.

Джерело:  СНЯТИН СЬОГОДНІ

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)